43 yıldır sektörde bulunan (MK Gümrük Müşavirliği Yönetim Kurulu Başkanı) Muzaffer KURTULAN mesleğe başlangıcı 1974 olup 1982 de kendi şirketi olan Mk Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti.’yi kurmuştur. Firmamız sektörde uzun yılların vermiş olduğu; bilgi, birikim ve deneyim sahibi olmasının verdiği özgüven ile gümrük müşavirliği ve dış ticaret danışmanlığı yapmaktadır. Kurumsal hizmet anlayışı ilkesiyle yönetilen firmamız kaliteli, çözüm üreten hizmet anlayışı ile gelişen ve değişen teknolojiyi kullanarak Ankara merkez olmak üzere tüm Türkiye de gümrük müşavirliği ve lojistik alanlarında hizmet vermektedir.

Amacımız müşterilerimizle sürekli diyalog halinde olup hızlı ve çözüm odaklı çalışarak yol göstermek, verdiğimiz hizmetlerle başarılarına katkıda bulunmak, her zaman en iyi hizmeti en iyi şekilde almalarını sağlamaktır

Deneyimli idari ve teknik kadromuz, elektronik gümrük ağını son teknoloji ile birleştirerek kullanmakta; gümrük işlemlerini hızlı ve etkili bir şekilde tamamlamaktadır. Uluslararası ticarette rekabetin ve zamanın ne derece önemli olduğunu bilen uzmanlarımız, yasal yükümlükleri belirleme ve ürüne özel gereksinimleri tespit etme gibi konularda size rehberlik etmektedir.
Ayrıca; Hızlı ve etkin bir Müşavirlik hizmeti sunmak amacıyla 4458 sayılı Gümrük Kanunu, ona bağlı Gümrük Yönetmeliği ve ilgili mevzuat değişiklikleri anında izlenmekte ve firmalar bilgilendirilmektedir.

Tüm Gümrüklerdeki elemanlarımız, modern ulaşım ve iletişim araçları ile donatılmış ve aralarında iletişim ağı kurulmuştur.

Bizi diğer firmalardan ayıran etkenlere her zaman titiz bir duruşla bakarak, sektörün ileri gelenleri ile aynı yerimizi korumaya devam ediyoruz. 27 yıllık bir tecrübenin getirdiği öz güveni işimize yansıtmanın gururu ve bugüne dek ilerlediğimiz çizelgede MK Gümrük Müşavirliği ailesi olarak her zaman sizinleyiz.